Dlaczego parametry techniczne paneli słonecznych są ważne?

Panele monokrystaliczne montowane na dachach domów jednorodzinnych różnią się od siebie nie tylko wizualnie, ale także pod względem technicznym. Niech nie zwiedzie nikogo sama marka, której nazwa może przyciągnąć kupca. Oczywiście marki takie jak LG są znane wszystkim, ale istnieją też inne mniej znane takie jak chociażby model Q.PEAK DUO G7. Producenci stosują w swoich oznaczeniach zwykle cyfrowy przedział, który decyduje o finalnej specyfikacji urządzenia. 

W przypadku omawianego modelu mówimy więc o wersjach QPEAK DUO G7 325, 330, 335. Wymiary oraz wagą są tu podobne, jednak to właśnie pierwszy parametr ma tu ogromne znaczenie. Od wagi zależy przecież możliwość montażu na dachu o określonej nośności. W tym przypadku należy obliczyć wagę pojedynczego modułu fotowoltaicznego ważącego 18,7 kg i uwzględnić instalację w budynku. Wymiary z kolei pozwalają na dokładną ocenę jaką ilość paneli możemy rozmieścić na dachu określonych wymiarów. Rama panelu PV jest w omawianym modelu wykonana z aluminium anodowanego. Jest to istotne z punktu widzenia klienta, który stawia na wytrzymałość konstrukcji. Fotowoltaika montowana na dachu ma być przecież sprawna przez wiele lat. Monterzy przy wyborze modeli zwracają uwagę także na napięcie, klienci z kolei na wydajność (efektywność), która dla modelu Q.PEAK DUO G7 w wersji 325 wynosi 19,3%, a w wersji 335 już 19,9%. Nie są to może drastyczne różnice, jednak patrząc na osiągane wyniki produkcyjne w skali roku mogą mieć duże znaczenie. A może szukać innych wydajnych paneli słonecznych? Sprawdź: specyfikacja techniczna LONGI SOLAR LR6-60PB 305M.

Jeżeli zaś chodzi o inne istotne parametry to klienci mogą pytać o pracę w trudnych warunkach. Należy podkreślić, iż panele fotowoltaiczne bez względu na producenta charakteryzują się wysoką wytrzymałością na wszelkiego rodzaju skrajne temperatury. Omawiany przez nas model cechuje się możliwością pracy w temperaturze poniżej -40 stopni Celsjusza, aż do +85 stopni Celsjusza.